Szanse jakie daje nam medycyna mitochondrialna

Szanse jakie daje nam medycyna mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna może okazać się przełomem w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. Już teraz dzięki jej odkryciom udaje się zmniejszyć ilość leków podawanych chorym cierpiącym na różne schorzenia. Substancje mitochondrialne wspierają pracę mitochondriów.

Jakie substancje mitochondrialne są wskazane?

Mitochondria to struktury, z których zbudowana jest każda komórka naszego ciała. Substancje mitochondrialne troszczą się i chronią mitochondria przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przed skutkami długotrwałego stresu czy przed toksynami, które trafiają do organizmu bardzo różnymi drogami.

Substancje mitochondrialne to witamina C, witamina B3, selen, l karnityna, witamina B12, witamina D3, koenzym Q10. Do prawidłowego funkcjonowania mitochondriom potrzebny jest także selen, witamina K2, glutation.

Suplementy czy naturalne źródła?

Oczywiście najlepiej byłoby, aby substancje mitochondrialne pochodziły tylko z produktów żywnościowych. Są jednak sytuacje, w których suplementowanie tych substancji jest konieczne. Na szczęście możemy dzisiaj kupić wysokiej jakości preparaty z substancjami mitochondrialnymi. Jeśli chcemy wspierać pracę mitochondriów wybierajmy sprawdzone preparaty takie, jak naturalna witamina C, mangan suplement, chrom w tabletkach czy witamina K2 mk7.

Są to naprawdę suplementy bardzo wysokiej jakości. Naturalna witamina C wspiera układ odpornościowy bardzo skutecznie. Pamiętajmy, że dostępna jest także witamina B complex. Preparaty z substancjami mitochondrialnymi sprzedawane są bez recepty.

Kopiowanie zabronione (c) 2019