Naturalna witamina D3 i jej rola w organizmie

Naturalna witamina D3 i jej rola w organizmie

Medycyna mitochondrialna to stosunkowo młody dział medycyny, który zajmuje się rolą mitochondriów w zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji. To właśnie dzięki medycynie mitochondrialnej wiemy, że kiedy mitochondria znajdują się w dobrej kondycji, nasz organizm działa prawidłowo. Medycyna mitochondrialna wskazuje na substancje mitochondrialne, które pomagają utrzymać mitochondria w dobrej formie. Jedną z nich jest naturalna witamina D3.

Dlaczego witamina D3 to dobry wybór?

Naturalna witamina D3 to wysokiej klasy suplement, który korzystnie wpływa na organizm. Pozyskuje się ją z lanoliny, czyli wosku, który znajduje się w owczej wełnie. Taka forma witaminy D3 jest zdecydowanie lepiej przyswajana niż jej inne formy. Ci, którzy wiedzą jak dużą rolę odgrywa naturalna witamina D3 i chcą ją suplementować, powinni postawić na monopreparat, w którym znajduje się tylko jedna substancja czynna. Zażywając taki środek, uzupełniamy niedobory wyłącznie jednej substancji. Nie ma wówczas ryzyka przedawkowania innych witamin i składników mineralnych.

Inne substancje mitochondrialne

Naturalna witamina D3 nie jest jedyną substancją mitochondrialną. Medycyna mitochondrialna wskazuje, że substancje mitochondrialne to również witamina K2, witamina B3, l karnityna, kwas alfa liponowy czy witamina C. Zalicza się do nich również selen, koenzym Q10, a także chrom. Jeśli chodzi o tą ostatnią substancję, to dostępny jest chrom w tabletkach, czyli bardzo wygodnej do stosowania formie.

Substancje mitochondrialne można bardzo łatwo dostarczyć do organizmu. Wystarczy dobrej jakości suplement, aby nie było ryzyka niedoborów.

Kopiowanie zabronione (c) 2019