Medycyna mitochondrialna, czym się zajmuje?

Medycyna mitochondrialna, czym się zajmuje?

Ludzkość od dawna marzy o długowieczności. Niestety, do tej pory nie udało się odkryć jej sekretu. Jakiś czas temu pojawiła się jednak medycyna mitochondrialna, która jest szansą na wydłużenie życia i poprawę jego jakości. Koncentruje się ona na mitochondriach i wskazuje, że to właśnie od ich kondycji zależy kondycja całego naszego organizmu.

Co negatywnie wpływa na kondycję mitochondriów?

Wskazuje się szereg czynników, które negatywnie odbijają się na kondycji mitochondriów. Zalicza się do nich między innymi:

  • przewlekły stres;
  • zażywanie niektórych leków;
  • źle zbilansowana dieta;
  • zanieczyszczenie środowiska;
  • wolne rodniki.

Tym, co szkodzi naszym mitochondriom są również pestycydy oraz metale ciężkie. W efekcie nasze mięśnie nie mają odpowiedniej siły, jesteśmy nieustannie zmęczeni, pojawiają się problemy z poziomem hormonów.

Jak zadbać o mitochondria?

Tym, co skutecznie wspomaga kondycję mitochondriów są substancje mitochondrialne. Medycyna mitochondrialna wskazuje ich przynajmniej kilka. Wśród znajdują się między innymi naturalna witamina D3, witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna. To również kwas alfa liponowy, witamina C, witamina B12, glutation i koenzym Q10.

Warto podkreślić, że w sprzedaży dostępne są naprawdę wysokiej jakości preparaty, które dostarczają substancji mitochondrialnych. Przykładem jest na przykład witamina B Complex, chrom w tabletkach i mangan suplement.

Medycyna mitochondrialna to szansa na to, aby nasze życie było lepsze. Substancje mitochondrialne, takie jak witamina K2 MK7 czy naturalna witamina D3 powinny być powszechnie stosowane.

Kopiowanie zabronione (c) 2019