Kilka informacji o medycynie mitochondrialnej

Kilka informacji o medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna to nowy, bardzo szybko rozwijający się dział medycyny. W medycynie mitochondrialnej i dokonanych przez nią odkryciach możemy upatrywać szansy na wydłużenie swojego życia. Do tego życie do późnej starości może nam upłynąć w dobrym zdrowiu. Z medycyną mitochondrialną wiążą się substancje mitochondrialne będące źródłem substancji odżywczych dla mitochondriów. Jedną z tych substancji jest witamina C.

Jakie obecnie znamy substancje mitochondrialne?

Witamina C to nie jedyna substancja mitochondrialna. Medycyna mitochondrialna wskazuje ich o wiele więcej. Do substancji tych należy więc także witamina B3, witamina K2, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B12. Pracę mitochondriów wspiera także glutation, witamina D3 oraz koenzym Q10. Warto o nich pamiętać w trosce o własne zdrowie.

Źródła substancji mitochondrialnych

Najlepszym źródłem są produkty żywnościowe. Bardzo często jednak nasza dieta jest mało urozmaicona, uboga w produkty, w których jest najwięcej substancji mitochondrialnych. W takiej sytuacji możemy wesprzeć się sięgając po substancje mitochondrialne w kapsułkach czy tabletkach. Na uwagę zasługuje między innymi preparat, w którym znajduje się naturalna witamina C.

Naturalna witamina C stanowi doskonałą alternatywę dla kwasu askorbinowego w klasycznej postaci. Naturalna witamina C to tylko jeden z dostępnych na rynku preparatów. Inne preparaty zasługujące na uwagę to witamina K2 mk7, witamina B complex czy chrom w tabletkach. Dostępny jest również mangan suplement.

Kopiowanie zabronione (c) 2019